KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 17474003
*
nr 1747 4003
Skulptur
keramik, bemålad. Längd: 24 cm, höjd: 25 cm
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2025
kl 20:30:36
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7206 Skulptur
Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:05
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:41
-
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:31
*
Skulptur
nr 1747 4003
Skulptur
keramik, bemålad. Längd: 24 cm, höjd: 25 cm
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2025 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7206 Skulptur
Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:05 -
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:41 -
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:31



